Dnes je Pondelok, 19.8.2019, meniny má Lýdia, zajtra Anabela
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Považskej Bystrici

Kam v Považskej Bystrici

Región Považskej Bystrice a okolia je veľmi bohatý na rôzne prírodné krásy a tiež ponúka turistom a návštevníkom dosť možností na atraktívne strávenie voľného času.

Ak máte radi relax a oddych, navštívte letné kúpalisko, kde nájdete 44m dlhý plavecký bazén, vodné atrakcie a novo vybudovaný moderný areál.

Pre tých, čo majú radi turistiku, sa ponúkajú možnosti navštíviť niektoré ojedinelé miesta. Unikátna je napríklad Manínska tiesňava, ale aj 500m dlhá skalná Kostelecká tiesňava. Súľovské skaly sú vhodné nielen na turistiku, ale aj na obdivovanie vápencových vežičiek, ktoré vytvorila sama príroda. Pohorie Strážovských vrchov a Javorníky sú miestom pre rekreáciu a oddych v rôznych zariadeniach. Na cyklistické trasy sa hodia napríklad Maríkovská dolina alebo Mojtínska dolina. V regióne sú aj kúpele Belušské Slatiny a na zimnú dovolenku je tu niekoľko vhodných lyžiarských stredísk.

Kto má rád históriu, môže navštíviť Považský hrad, Kaštieľ v Orlovom, Kaštieľ v Jasenci, Súľovský hrad alebo unikátnu drevenú zrubovú zvonicu v Briestennom.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 8°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by PovažskáBystrica.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok